Grupa Modlitewna Św. Ojca Pio

Spośród słów Ojca Pio najbardziej przyświecają nam słowa umieszczone na cokole figury św. Ojca Pio, która znajduje się obok świątyni.

Modlitwa jest najlepsza bronią, jaką mamy, jest kluczem, który otwiera serce Boga.

Grupa Modlitewna Św. Ojca Pio została zarejestrowana 8 grudnia 2006 roku w San Giovanni Rotondo, co potwierdza posiadany przez Grupę certyfikat. Nasza parafia posiada również relikwie św. Ojca Pio, co jest dla naszej wspólnoty wielkim zaszczytem.

Nadrzędnym celem wspólnoty jest modlitwa. Grupa ma swoje spotkania w pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 17:30. Spotkanie oparte jest na modlitwach jakimi posługiwał się św. Ojciec Pio, czytaniu rozważań. Św. Ojciec Pio nie rozstawał się z różańcem, dlatego w naszych modlitwach również nie może zabraknąć tej pięknej modlitwy różańcowej. Następnie Grupa bierze udział w mszy św. Na ołtarzu mszy św. składamy prośby, które wcześniej każdy może złożyć do umieszczonego w kościele koszyczka. Na zakończenie mszy św. następuje uszanowanie relikwii św. Ojca Pio. Po zakończonej mszy św. Grupa ma jeszcze spotkanie formacyjne. Członkowie Grupy od początku korzystają z dwumiesięcznika „Głos Ojca Pio”. Grupa otrzymuje również drogą mailową komunikaty z Centrum w San Giovanni Rotondo.

Obecnie Grupa Modlitewna Św. Ojca Pio liczy 35 osób, a jej prezesem jest p. Czesław Wiścicki. Wszystkich, którzy chcieliby wstąpić do naszej Grupy serdecznie zapraszamy.


W linku do pobrania Suplikacja do Św. Ojca Pio w czasie koronawirusa. Polecamy ją w szczególności wszystkim członkom Grupy Modlitewnej Św. Ojca Pio, jak również każdemu z nas w codziennej modlitwie.

suplikacja Św. Ojciec Pio