03.07.2020r. – „Roczek” Ks. Jana, naszego Proboszcza


Rok w parafii Ks. Jana03.07.2020r. – „Roczek” Ks. Jana, naszego Proboszcza

01 lipca 2019 roku na uroczystej mszy św. o godzinie 18:00 Ks. Kan. Jan Polec, nasz nowy Proboszcz, przywitał się z nami po raz piewszy. Ale jaki to nowy Proboszcz… to przecież już minął rok. W tym czasie Ks. Jan dał nam się poznać jako wspaniały duszpasterz, uśmiechnięty, pełny zapału i miłości do Boga i bliźniego.

Jaki był ten rok… Na pewno trudny, pełen nieoczekiwanych zdarzeń, ale i serdeczności ze strony Ks. Proboszcza i nowych wówczas Parafian z Wir i Łęczycy. W listopadzie 2019 roku czekała nas peregryncja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, później Święta Bożego Narodzenia i kolęda, w czasie której Ks. Jan odwiedził choć na chwilę niemalże wszystkich parafian. A potem rozpoczął się Wielki Post… i nim się rozpoczął na dobre, przyszedł koronawirus, który skutecznie zmienił nasze życie. To dzięki Ks. Janowi, który zamontował w kościele monitoring, mogliśmy łączyć się duchowo za pomocą transmisji internetowej na mszy św., nastąpiły niezwykle smutne Święta Wielkanocne, ale jak bardzo ubogaciła nas „cabrio-święconka”, czyli przejazd Ks. Proboszcza przez wszystkie ulice naszej parafii z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, to pozostaną niezapomniane chwile, potem jednak w rygorystycznym reżimie sanitarnym aż do Zesłania Ducha Świętego. W międzyczasie odpust parafialny, na który, ku zaskoczeniu wszystkich, przybyło bardzo wielu parafian. Potem Niedziela Trójcy Przenajświętszej i nagle więcej ludzi w kościele, bo zniesiono limity, parafia znów zaczęła żyć. Kilka dni później Boże Ciało, zupełnie inne niż każdego roku, ale procesje się odbyły i cała oktawa Bożego Ciała również. W końcu pod koniec czerwca czterdziestoropięcioro dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej, a tuż potem Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela i imieniny Ks. Proboszcza. Tak przebiegł nam wspólny, miejmy nadzieję, że mimo wszystko, dobry rok i oby z dnia na dzień było jeszcze lepiej, aby Ks. Jan zbliżał nas wszystkich przede wszystkim do Boga, ale również do siebie.

3 lipca, w święto św. Tomasza, na mszy św. o godzinie 18:00, w imieniu Parafian, Stowarzyszenia Przyjaciół Wir oraz Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Wiry życzenia i prezent, na ręce Ks. Proboszcza złożyli: Sołtys wsi Wiry – Pani Katarzyna Wójcik i Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wir – Pani Magdalena Mroskowiak.

Pamiętajmy w swojej modlitwie o naszym wspaniałym Ks. Proboszczu, aby jeszcze przez długie lata wystarczyło Mu sił w codziennej, niełatwej pracy duszpasterskiej.