AKTUALNOŚCI


 DROGA KRZYŻOWA I GORZKIE ŻALE ODWOŁANE!!!
Zgodnie z decyzją Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali zostają odwołane!

 


25.03.2020. – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości życia
W środę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Jednocześnie jest to Dzień Świętości Życia. Pomimo tylu lęków, obaw i przeciwności zapraszamy parafian do podjęcia w duchową adopcję dziecka poczętego a zagrożonego zabiciem. Brońmy życie, łaską Bożą jaką jest modlitwa. Prosimy przynieść ze sobą świece, ponieważ wskazane jest, aby przyrzeczenia były składane uroczyście w czasie mszy św. w obecności kapłana. 
Jeśli jednak nie może ktoś uczestniczyć w tym czasie we mszy św. to może złożyć takie przyrzeczenie w domu przed krzyżem lub obrazem świętym i od tego momentu przez kolejnych 9 miesięcy odmawiać jedną dowolnie wybraną tajemnicę różańca świętego oraz modlitwę w intencji dziecka i rodziców.
Duchową Adopcję może podjąć każda osoba dorosła oraz dziecko ale pod opieką osoby dorosłej. Adoptujemy każdorazowo tylko jedno nieznane nam dziecko zagrożone aborcją. Pan Bóg-Dawca Życia zna jego imię i On sam nam je wybiera.

Realizacja i montaż filmu: Marcin Laska. Film pochodzi z kanały YouTube, którego właścicielem jest Bractwo Małych Stópek.

ROTA PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI

Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo,
wszyscy Aniołowie i Święci. Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy
nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia …………. biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen

TEKST CODZIENNEJ MODLITWY „PANIE JEZU”

Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, „Człowieka Zawierzenia”, który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą:
  •  jedna Tajemnica Różańca Świętego
  •  moje dobrowolne postanowienia
  •  oraz poniższa codzienna modlitwa „Panie Jezu”,  którą teraz po raz pierwszy odmówię.


22.03.2020r. – Nocna Droga Krzyżowa zostaje ODWOŁANA
Ze względu na zaistniałą sytuację bezpośrednio związaną z epidemią koronawirusa podjęta została decyzja o odwołaniu Nocnej Drogi Krzyżowej. Szczegóły na facebooku wydarzenia…


21.03.2020r. – Zakończyliśmy przebudowę strony parafialnej.
Zgodnie z planem zakończyliśmy przebudowę strony parafialnej. Mamy nadzieję, że nowa szata ułatwi dostęp do poszukiwanych informacji o naszej parafii. Ułatwiliśmy transmisję obrazu z kamer w kościele, a także dodaliśmy między innymi wyszukiwarkę grobów na cmentarzu parafialnym.
Na opinie, sugestie, ciekawe pomysły czekamy pod adresem mailowym: kb.florianwiry@gmail.com


19.03.2020r. – Uroczystość Św. Józefa Opiekuna
W kościele parafialnym o godzinie 18:00 odprawiona została uroczysta msza św. W odnowionej kaplicy, przed figurą Św. Józefa ks. Proboszcz odmówił litanię do Św. Józefa, modlitwę o zatrzymanie epidemii koronawirusa oraz zaśpiewalismy Suplikacje.
To szczególna uroczystość dla naszego ks. Proboszcza, ponieważ zbudował wspólnotę parafialną oraz kościół p.w. Św. Józefa w Wolsztynie, gdzie przez 22 lata był Proboszczem. W naszych modlitwach duchowo i za pomocą transmisji mszy św. łączyliśmy się ze wspólnotą parafialną z Wolsztyna.


18.03.2020r. – Zmiana terminu I Komunii Św.
Na prośbę rodziców dzieci pierwszokomunijnych uroczystość I Komunii Świętej planowana na ostatnią niedzielę kwietnia, została przeniesiona na niedzielę 21.06.2020r.


17.03.2020r. – Przebudowa Parafialnej Strony Internetowej
Miło nam poinformować, że nastąpiła zmiana Administratora parafialnej strony internetowej. W związku z tym, dla lepszego i łatwiejszego dostępu do informacji parafialnych od dnia dzisiejszego strona będzie przebudowywana. Mamy nadzieję zakończyć przebudowę do soboty 21.03.2020r . Na wszelkie pomysły, sugestie czekam pod adresem kb.florianwiry@gmail.com Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy!!!


12.03.2020r. – KOMUNIKAT!!!
Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek zostaje odwołana! Pozostałe msze św. odbędą się bez zmian. Po każdej mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, będziemy śpiewać Suplikacje, a także odmówimy modlitwę przeciw epidemii koronawirusa.


06.01.2020r. – III ORSZAK TRZECH KRÓLI
Na początku stycznia br. ulicami naszej parafii przeszedł III Orszak Trzech Króli. W barwnym korowodzie śpiewem kolęd i modlitwą wielbiliśmy nowo narodzonego Chrystusa Pana, Trasa Orszaku prowadziła od kościoła parafialnego ul. Komornicką, Południową, Cienistą do Parku im. Ks. Streicha.


05.01.2020r. – OPŁATEK MINISTRANTÓW I LEKTOREK
Każdego roku w naszej parafii odbywa się opłatek dla ministrantów, lektorek i ich rodziców. Spotkanie rozpoczyna się od przedstawienia jasełek w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach. Następnie ministranci i lektorki wspólnie z rodzicami udają się do salki parafialnej, gdzie przy śpiewie kolędy łamią się opłatkiem. Po oficjalnej części następuje podsumowanie roku przez prezesa ministrantów p. Mariana Adamskiego. Na deser pojawia się Kabarecik M., od lat złożony z ministrantów i lektorek.


GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZEŃ W ROKU 2019:
http://florianwiry.pl/galeria/